Powiat Niżański – Partner projektu pn. „NISKO CORAZ WYŻEJ-PODNIESIENIE POTENCJAŁU EKONOMICZNO-GOSPODARCZEGO MIASTA I KONKURENCYJNOSCI ŻYCIA W MIEŚCIE”, dofinansowanego z Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014-2021 w ramach Przedsięwzięcia Nr 1 pn. „Śladami Niżańskich Organiczników rodziny Resseguier i Reichenbachów – wprowadzenie zasad i postaw kultury przedsiębiorczości” zorganizował mentoring zawodowy/praktyki zawodowe dla 40 uczniów szkoły, która prowadzi kształcenie zawodowe.

Zadanie skierowane było do uczniów i uczennic kształcących się w Regionalnym Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku w zawodach: technik elektryk, technik informatyk, technik organizacji turystyki.

Uczniowie zostali objęci 150-godz stażami, które zostały zorganizowane u przedsiębiorców w Gminie i Miasto Nisko (36 osób) oraz w Stalowej Woli (4 osoby), za udział w stażach uczestnicy otrzymali stypendia. Staże realizowane były na podstawie programu opracowanego przez nauczyciela oraz Dyrektora we współpracy z podmiotem przyjmującym na staż, podmiot przyjmujący na staż zapewniał odpowiednie stanowisko pracy stażysty, przeszkolenie go w zakresie BHP, wyznaczał opiekuna stażu, monitorował przebieg stażu i postępy, po zakończeniu stażu wydał dokument potwierdzający jego odbycie.

Partnerstwo Gminy i Miasta Nisko z Powiatem Niżańskim miało na celu stworzenie spójnego systemu edukacji w obszarze nowoczesnych technologii i nauczania języków obcych. W związku z tym oprócz pracowni, laboratoriów informatycznych i językowych w szkołach podstawowych oraz w szkołach średnich, zorganizowany został mentoring zawodowy/praktyki zawodowe łącznie dla 40 uczniów szkoły prowadzącej kształcenie zawodowe. Dzięki temu uczniowie z niżańskich szkół będą lepiej przygotowani do podejmowania zawodów na nowoczesnych i przyszłościowych kierunkach.