Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Nisku informuje o wydanym ostrzeżeniu meteorologicznym oraz ostrzeżeniach hydrologicznych.

• Ostrzeżenia meteorologiczne – Silny wiatr/1 od godz. 00:00 dnia 27.01.2024 do godz. 14:00 dnia 27.01.2024, na terenie powiatu niżańskiego prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 25 km/h do 40 km/h, w porywach do 75 km/h, z zachodu i północnego zachodu.

• Ostrzeżenie hydrologiczne – Wezbranie z przekroczeniem stanów ostrzegawczych/2
    Obszar: zlewnie Szkła, Lubaczówki, Tanwi oraz Bukowej (lubelskie, podkarpackie)
    Ważność: od godz. 09:50 dnia 26.01.2024 do godz. 12:00 dnia 27.01.2024
    Przebieg: Na skutek spływu wód opadowo-roztopowych lokalnie nadal będą notowane wzrosty poziomu wody, przy aktualnie przekroczonych stanach ostrzegawczych, z możliwością przekroczenia tego stanu na Tanwi w Harasiukach.
    Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 90%
    Uwagi: Zmiana dotyczy obszaru, przebiegu zjawiska oraz czasu obowiązywania.

Obszar: San od ujścia Tanwi po ujście (podkarpackie)
    Ważność: od godz. 22:00 dnia 26.01.2024 do godz. 10:00 dnia 28.01.2024
    Przebieg: W związku ze spływem wód opadowo-roztopowych, na odcinku Sanu od ujścia Tanwi, spodziewany jest dalszy wzrost poziomu wody w strefie stanów wysokich z przekroczeniem stanu ostrzegawczego w Radomyślu. Istnieje również prawdopodobieństwo przekroczenia tego stanu na stacji hydrologicznej w Nisku.
    Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 90%
    Uwagi: W przypadku istotnych zmian w czasie lub przebiegu zjawiska ostrzeżenie może ulec zmianie.

Informacje uzyskane z IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych
i Hydrologicznych w Krakowie.