W dniach 17 i 18 czerwca 2017 rok, w RCEZ w Nisku odbyły się Mistrzostw Polski Służb Mundurowych w Kickboxingu.

Organizatorami Mistrzostw byli: Polski Związek Kickboxingu, Służba Więzienna i NSZZFiPW Zarząd Terenowy Areszt Śledczy w Nisku.

W trzech konkurencjach: pointfighting, kick light i widowiskowej K-1, której walki finałowe rozstrzygano na ringu, zmierzyło się ze sobą 133 zawodników z 63 formacji. Byli wśród nich m. in. żołnierze, funkcjonariusze służby więziennej, policjanci, strażacy, funkcjonariusze Biura Ochrony Rządu, Straży Ochrony Kolei i Straży Rybackiej.

Pomysłodawcą Mistrzostw Polski Służb Mundurowych w Kickboxingu, które odbywały się już po raz piąty, w tym po raz pierwszy w Nisku, jest ppłk Jerzy Bassa, obecny dyrektor Aresztu Śledczego w Nisku..

Wg oceny znawców kickboxingu, walki Mistrzostw stały na bardzo wysokim poziomie, a rywalizowali w nich również utytułowani zawodnicy, jak np.: mistrzyni świata Marta Waliczek i mistrz Europy Adrian Durma.

Najlepszą zawodniczką mistrzostw została Ewa Bulanda – Komenda Miejska Policji w Katowicach, zaś najlepszym zawodnikiem okazał się Adam Chrzanowski – Komenda Stołeczna Policji. Najlepszą formacją mistrzostw zostało Biuro Ochrony Rządu.

Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwała komisja sędziowska, w skład której wchodzili licencjonowani sędziowie PZKB, wśród których byli również funkcjonariusze służb mundurowych.

Puchary, nagrody i upominki dla najlepszych formacji i zawodników ufundowali: Poseł na Sejm Mieczysław Miazga, Powiat Niżański oraz Gmina i Miasto Nisko.

Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w Kickboxingu, odbyły się pod Patronatem Honorowym Posła na Sejm RP Mieczysława Miazgi, Starosty Niżańskiego Roberta Bednarz oraz Burmistrza Gminy i Miasta Nisko Juliana Ozimka.

Szczegółowe wyniki mistrzostw znajdują się na stronie PZKB: http://pzkickboxing.pl/wyniki/314,mistrzostwa,polski,sluzb,mundurowych,kickboxingu,nisko.html

Fot. Agnieszka Kopacz www.sztafeta.pl (zdjęcia do wykorzystania tylko przez Powiat Niżański)