turniej

17 grudnia 2016 r. w Hali Sportowej Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku odbył się I Halowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Starosty Niżańskiego, w którym uczestniczyło 8 amatorskich drużyn z powiatu niżańskiego. Organizatorem było Starostwo Powiatowe w Nisku, a współorganizatorem Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku.

Jest to nowa inicjatywa Starosty Niżańskiego Roberta Bednarza, mająca na celu integrację społeczności mieszkańców Powiatu Niżańskiego, propagowanie zdrowego trybu życia, aktywnego wypoczynku i rekreacji oraz promocję Powiatu Niżańskiego.

Zgodnie z Regulaminem Turnieju, uczestników rozlosowano do dwóch grup A i B, drużyny grały systemem „każdy z każdym”. Następnie zwycięzcy grup zagrali w finale, zaś zespoły z drugich miejsc powalczyły o trzecie miejsce.

W tzw. „małym finale” (mecz o III miejsce) drużyna „Pistolero” pokonała drużynę „Co drugi to gorszy” 6:0, a w finale zmierzyli się „3 batalion inżynieryjny Nisko” oraz „Wyrewolwerowani rewolwerowcy”. Ostatecznie zwyciężyli żołnierze z Niska 4:1.

Po zakończonych rozgrywkach organizatorzy wraz z sędziami przyznali indywidualne wyróżnienia. Najbardziej wartościowym zawodnikiem wybrany został Rafał Sudoł z drużyny „Wyrewolwerowani rewolwerowcy”, królem strzelców został Piotr Sojecki z „3 batalionu inżynieryjnego Nisko” (6 bramek) a za najlepszego bramkarza uznano Macieja Siudaka z „Pistolero”.

Zwycięska drużyna „3 batalion inżynieryjny Nisko” wystąpiła w składzie: Mariusz Wójcik, Andrzej Kośmider, Konrad Czapla, Tomasz Woźny, Łukasz Siudzik, Piotr Hetnar, Daniel Ulawski, Andrzej Pławiak, Piotr Sojecki i Damian Rychlicki.

Nagrody rzeczowe ufundował Powiat Niżański. Były to dla zespołów z miejsc 1-3 puchary, a dla wyróżnionych indywidualnie statuetki.

Poza tym każda drużyna otrzymała piłkę do gry na hali a królowi strzelców wręczono ochraniacze. MVP (najbardziej wartościowy gracz) otrzymał torbę sportową a najlepszy bramkarz rękawice.

Nagrody wręczał Starosta Niżański – Robert Bednarz oraz Członek Zarządu Powiatu Niżańskiego – Karol Wołoszyn.

Po rozegranym Turnieju odbył się mecz pomiędzy samorządowcami z Niska i Stalowej Woli. Gospodarze okazali się minimalnie lepsi od kolegów z sąsiedniego Powiatu wygrywając 6:4. Obie drużyny zagrały ambitnie, ale w duchu sportowego fair play.

W skład drużyny niżańskich samorządowców weszli: Robert Bednarz – Starosta Niżański, Karol Wołoszyn – Członek Zarządu Powiatu Niżańskiego, Tomasz Kozak – Przewodniczący Komisji Rewizyjnej, Krzysztof Kida, Wojciech Piróg i Roman Młynarski – pracownicy Starostwa Powiatowego w Nisku, Paweł Tofil – Kierownik Oddziału KRUS w Nisku, Paweł Lewko – SOSW w Rudniku nad Sanem i Rafał Warchoł – sędzia Turnieju.

Kapitanem drużyny stalowowolskich samorządowców był Janusz Zarzeczny – Starosta Stalowowolski.

Kolejny Turniej już za rok.

>>Wyniki turnieju<<

Fot. niżańskie.info