Dnia 13 września 2018 r. odbyła się nadzwyczajna LVI Sesja Rady Powiatu Niżańskiego, zwołana na wniosek Zarządu Powiatu.

Rada wyraziła zgodę na zawarcie pomiędzy Gminą i Miastem Nisko a Powiatem Niżańskim umowy partnerskiej w sprawie zasad realizacji projektu pn. Rewitalizacja obszarów zdegradowanych na terenie gminy i miasta Nisko w obszarze degradacji społecznej, technicznej, gospodarczej i przestrzenno-funkcjonalnej w ramach Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Stalowa Wola. Udział w projekcie umożliwi pozyskanie dofinansowania na nadbudowę III piętra z wieżyczką na budynku Starostwa Powiatowego w Nisku przy Pl. Wolności 2.

Ponadto Rada określiła tryb prac nad projektem uchwały budżetowej oraz dokonała zmian w budżecie powiatu.