W niedzielę 25 czerwca 2017 roku do rywalizacji o tytuł najlepszej drużyny w Powiatowych Zawodach Sportowo-Pożarniczych w Krzeszowie stanęło 13 męskich i 5 żeńskich drużyn z Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Powiatu Niżańskiego.

Strażacy zmagali się w trzech konkurencjach: musztrze, sztafecie pożarniczej i ćwiczeniu bojowym, jednak tylko dwie ostatnie brane były pod uwagę w klasyfikacji generalnej.

Po bardzo wyczerpującej sportowo - pożarniczej walce najlepsi wśród mężczyzn okazali się strażacy z Dąbrowicy. Na drugim miejscu na podium stanęli ochotnicy z Cholewianej Góry, zaś na trzecim z Jeżowego.

Wśród pań pierwsze miejsce zajęły strażaczki ochotniczki z OSP w Nowosielcu, drugie panie z Jeżowego, zaś na trzeci uplasowały się ochotniczki z Bielin.

Organizatorem zawodów był Zarząd Oddziału Powiatowego OSP RP w Nisku i Komenda Powiatowa PSP w Nisku, zaś sponsorem głównym Powiat Niżański.

Zmagania drużyn startujących w Zawodach obserwowali zaproszeni goście oraz licznie zgromadzona publiczność. Wśród dopingujących rywalizujące drużyny był Starosta Niżański Robert Bednarz.

Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze zostały rozegrane na stadionie Rotundy w Krzeszowie.

Fot. Ewa Pokora – UG w Krzeszowie