W niedzielę, 27 sierpnia 2017 roku, na boisku sportowym w Kowalach w gminie Jeżowe odbył się „Festyn Anielski", zorganizowany przez katolickie Zgromadzenie Zakonne Sióstr od Aniołów.

Wydarzenie obfitowało w występy artystyczne, liczne konkursy oraz zabawy. Dużym zainteresowaniem cieszyła się „anielska kuchnia". W czasie festynu zbierano pieniądze, które będą przeznaczone na dokończenie budowy Anielskiego Centrum Integracji w Jeżowem.

Honorowy patronat nad piknikiem, który, oprócz Zgromadzenia Sióstr od Aniołów, zorganizowali Gmina Jeżowe i Gminne Centrum Kultury w Jeżowem, sprawowali ordynariusz sandomierski ks. bp Krzysztof Nitkiewicz, Starosta Niżański Robert Bednarz oraz Wójt Gminy Jeżowe Marek Stępak.

Nagrody, wręczane zwycięzcom konkursów podczas „Festynu Anielskiego”, ufundował m.in. Powiat Niżański.

Fot. GCK w Jeżowem