30 sierpnia 2017 roku, w Starostwie Powiatowym w Nisku, odbyło się uroczyste mianowanie nauczycieli ze szkół prowadzonych przez Powiat Niżański.

W tym roku mianowania otrzymało pięciu nauczycieli. Czworo ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Rudniku nad Sanem, oraz jeden z Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Czarnieckiego w Nisku.  Każdy z nich zdał egzamin i otrzymał „Akt nadania stopnia awansu zawodowego nauczyciela mianowanego”.

Ślubowanie przed Starostą Niżańskim Robertem Bednarzem osobiście złożyli nauczyciele ze SOSW w Rudniku nad Sanem: Agnieszka Wołoszyn, Katarzyna Sudoł, Barbara Bartecka i Bartłomiej Pintscher oraz nauczyciel z LO w Nisku Marta Kapica. Starosta pogratulował awansu nowo mianowanym nauczycielom i życzył im samych sukcesów w pracy zawodowej oraz w życiu prywatnym.

W uroczystości uczestniczył również Wicestarosta Adam Mach.