W dniu 23 września 2017 r. odbył się V Piknik Rodzinny „Spełniać Marzenia”, połączony z III Biegiem na dystansie 5 km i 10 km oraz biegiem integracyjnym. Piknik zorganizowany został przez Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Poprowadź Mnie przez Świat” oraz Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Rudniku nad Sanem.

Swoją obecnością Piknik zaszczycili m. in. Starosta Niżański Robert Bednarz, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Niżańskiego Janusz Bronkiewicz, Burmistrz Gminy i Miasta Rudnik nad Sanem Waldemar Grochowski, Dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkonlo-Wychowawczego w Rudniku nad Sanem Marta Szczepańska, Prezes Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Poprowadź Mnie przez Świat” Agnieszka Dreksa, podopieczni SOSW w Rudniku nad Sanem oraz licznie zgromadzeni mieszkańcy Rudnika nad Sanem.

W Biegu udział wzięło udział duże grono sympatyków takiej aktywności ruchowej, zaś zawodnicy byli w różnych przedziałach wiekowych. Dla zwycięzcy Biegu organizatorzy przewidzieli nagrodę specjalną w postaci lotu balonem.

W Biegu głównym wzięło udział 110 zawodników  całej Polski. Natomiast w Biegu Integracyjnym udział wzięła liczna grupa osób niepełnosprawnych z województwa podkarpackiego, lubelskiego, małopolskiego i świętokrzyskiego.

Całość wydarzenia uświetniły liczne występy artystyczne w tym podopiecznych SOSW w Rudniku nad Sanem, zespołów artystycznych ze Spółdzielczego Domu Kultury w Stalowej Woli: Tańca Współczesnego „Pasja”, Zespołu Tanecznego „Perełki”, studia wokalnego „Vivo”. Jako gość specjalny na scenie wystąpił „CHÓR LASOWIACY przy MDK w Stalowej Woli", którego Dyrygentem jest obecnie Pan  Edward Horoszko. Zwieńczeniem doskonałej zabawy tego dnia był wyśmienity muzycznie występ zespołu ETYLEN.

Ponadto organizatorzy zapewnili bardzo dużo atrakcji, w tym, zabawy ruchowe, gry zespołowe, sportowe. W konkursach i zabawach uczestniczyły indywidualne osoby, jak również całe rodziny, które bardzo chętnie i licznie korzystają z tego rodzaju rekreacji. Na licznie przybyłych gości czekała loteria fantowa, grill, słodkie przekąski i regionalne potrawy, wystawa prac wychowanków Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Rudniu nad Sanem, dla najmłodszych dmuchane zjeżdżalnie, konkursy i zabawy z postaciami z bajek oraz malowanie twarzy.

Całe wydarzenie objęte zostało patronatem honorowym Starosty Niżańskiego, który tak mówi o Pikniku: - Od lat, corocznie, mam okazję uczestniczyć w Pikniku Rodzinnym i muszę przyznać, że Stowarzyszenie „Poprowadź Mnie przez Świat” oraz Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy, udowadniają profesjonalizm organizacyjny i zaangażowanie na rzecz integracji środowiska lokalnego ze środowiskiem osób niepełnosprawnych. Dzięki takiej doskonałej organizacji, każdy uczestnik, czy to dorosły, czy dziecko, ma okazję do wspaniałej zabawy i aktywnego spędzenia czasu. Jestem głęboce przekonany, że kolejne Pikniki będą równie atrakcyjne.

Fot. SOSW w Rudniku nad Sanem