Dnia 26 września 2017 r. w Starostwie Powiatowym w Nisku, Starosta Niżański Robert Bednarz oraz Sekretarz Powiatu Mirosława Daśko podpisali umowę na realizację zadania pn. „Budowa windy osobowej wewnętrznej i podjazdów dla osób niepełnosprawnych w budynku użyteczności publicznej w Ulanowie przeznaczonego na potrzeby edukacyjne uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Rudniku nad Sanem”.

Wykonawcą inwestycji jest Paweł Rafalik – Liftprojekt Inżynieria Dźwigowa – Ostrów Mazowiecka.

Budowa windy będzie dofinansowana ze środków PFRON. Całkowity koszt inwestycji wyniesie 385 974 zł.

- Jeśli prace pójdą zgodnie z planem, to już początkiem grudnia br. budynek użyteczności publicznej w Ulanowie zostanie wyposażony w nową windę. Docelowo, dzięki tej inwestycji, możliwe będzie swobodne przemieszczanie się uczniów z niepełnosprawością na terenie całego obiektu SOSW w Ulanowie oraz przyczyni się do równego ich funkcjonowania w środowisku szkolnym i społecznym – mówi Starosta Niżański Robert Bednarz.