Starosta Niżański Robert Bednarz, w imieniu Powiatu Niżańskiego, przekazał w dniu 5 października 2017 roku, nowy sprzęt sportowo – pożarniczy dla strażaków z Komendy Powiatowej PSP w Nisku. Tym samym zasoby magazynów straży powiększyły się o drabinę hakową z kosą tytanową i węże pożarnicze. Otrzymany sprzęt jest wsparciem dla niżańskich strażaków i pozwoli im przygotować się do kolejnych zawodów, oraz posłuży do tego, aby osiągać coraz lepsze efekty swojej ciężkiej pracy. Wartość przekazanego sprzętu wynosi 9 tys. zł.

Należy wspomnieć, że w tym roku strażacy z Niska zajęli III miejsce w klasyfikacji drużynowej podczas XVIII Mistrzostw Województwa Podkarpackiego w Sporcie Pożarniczym, i od wielu lat osiągają wysokie wyniki na szczeblu wojewódzkim.

Zwrócił na to uwagę Starosta, który podczas uroczystego przekazania nowego sprzętu sportowo-pożarniczego powiedział: „Zdobycie tak wysokiej pozycji wymagało od strażaków wytężonego wysiłku fizycznego i ciężkiej pracy  podczas wielogodzinnych treningów sportowych. Strażacy z KP PSP w Nisku od wielu lat osiągają wysokie wyniki w trudnych konkurencjach strażackich na szczeblu wojewódzkim i rozsławiają niżańską Komendę i nasz Powiat.”