Dzisiaj (26 października) o godz. 21.00 Telewizja Rzeszów wyemituje program z cyklu „wPROWadzamy zmiany”. Jego gospodarze Dorota Sowa i Arkadiusz Rogowski odwiedzili powiat niżański.

Powtórka programu odbędzie się dnia 1 listopada 2017 roku (środa) o godz. 17.30.

Założeniem programu jest przedstawianie zmian, jakie na przestrzeni ostatnich lat zaszły w podkarpackich wsiach i małych miasteczkach. Tworzone przy wykorzystaniu funduszy unijnych nowoczesne gospodarstwa, ciekawe inicjatywy samorządów i inwestycje w turystykę, zmieniły oblicze terenów wiejskich i życie społeczności lokalnych.

W emitowanym dzisiaj odcinku programu TVP3 Rzeszów, w poszukiwaniu zmian, reporterzy przemierzyli powiat niżański, odwiedzając m.in. Ulanów – miasto z tradycjami flisackimi, Rudnik nad Sanem – stolicę polskiego wikliniarstwa, jedyne w Polsce Muzeum Figur Chrystusa Frasobliwego – znajdujące się w Jeżowem, gospodynię, której przetwory warzywne to prawdziwe dzieła sztuki, spotkali się z licealistką, której medyczne wynalazki zadziwiają naukowców a także odwiedzili firmę bardziej znaną za granicą niż w kraju.

Zapraszamy do oglądania!