26 października 2017 roku o godz. 21.00 Powiat Niżański zaprezentował się w cyklu programów emitowanych przez TVP3 Rzeszów pt. „wPROWadzamy zmiany”

Założeniem programu jest przedstawianie zmian, jakie na przestrzeni ostatnich lat zaszły w powiatach i gminach Podkarpacia.

Tworzone przy wykorzystaniu funduszy unijnych nowoczesne gospodarstwa, ciekawe inicjatywy samorządów i inwestycje w turystykę, zmieniły oblicze terenów i życie społeczności lokalnych.

Odcinek poświęcony naszemu Powiatowi miał na celu ukazanie jego potencjału, walorów krajobrazowych i turystycznych, a także odbywających się tu wydarzeń kulturalnych.

Przedstawiono Powiat Niżański, naszą ciekawą historię i tradycję, związaną m.in. z flisactwem i wikliniarstwem. W Ulanowie, wraz z flisakami, realizatorzy pływali po Sanie oraz odwiedzili Muzeum Flisactwa, a w Rudniku nad Sanem obserwowali pracę wikliniarzy. W Jeżowem zwiedzili jedyne w Polsce Muzeum Figur Chrystusa Frasobliwego. Widzowie mogą zobaczyć też wyjątkowe przetwory – prawdziwe dzieła sztuki, które można zjeść oraz poznać medyczne wynalazki niżańskiej licealistki, które zadziwiają naukowców.

Gościem odcinka był m.in. Starosta Niżański Robert Bednarz.

Zapraszamy do oglądania: https://rzeszow.tvp.pl/34543530/26102017