W połowie maja br. na obiektach Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku odbył się zorganizowany przez Radnego Rady Powiatu Niżańskiego Andrzeja Tofilskiego, na cześć zmarłego w 2016 r. brata, II Memoriał w Piłce Siatkowej Pamięci Bogdana Tofilskiego. Memoriał łączy pamięć po zmarłym Bogdanie i utrwala siatkarską więź między zawodnikami występującymi na boisku.

Drużyny przed rozpoczęciem rywalizacji oddały hołd zmarłemu Bogdanowi Tofilskiemu, poprzez uroczyste złożenie wiązanek kwiatów na jego grobie.

W turnieju wzięło udział ponad 100 zawodników z 9 drużyn. Zmagania uczestników turnieju obserwowali m. in. Starosta Niżański Robert Bednarz, Wicestarosta Adam Mach, Przewodniczący Rady Powiatu Niżańskiego Janusz Nawrocki i Nadleśniczy Nadleśnictwa Kolbuszowa Bartłomiej Peret. Po pasjonujących rozgrywkach w grupach do półfinałów awansowały drużyny WP-Transfer, RDLP Lublin, Nadleśnictwo Kolbuszowa i Fachowiec Stalowa Wola. Do finału zaś awansowały Nadleśnictwo Kolbuszowa i Fachowiec Stalowa Wola. Po zaciętej walce zwyciężyła drużyna Fachowca Stalowa Wola. Trzecie miejsce zajęła drużyna WP –Trasfer Stalowa Wola.

Puchary i nagrody ufundowane m.in. przez Powiat Niżański wręczał Starosta Robert Bednarz, Irena Tofilska (żona zmarłego Bogdana) i Dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Nisku Zbigniew Lach, który ufundował statuetki dla najlepszych zawodników Turnieju.

II Memoriał Pamięci Bogdana Tofilskiego mógł się odbyć dzięki pomocy w jego organizacji, której udzielili i za którą należą się słowa serdecznego podziękowania: władzom Powiatu Niżańskiego, Radnym Gminy i Miasta Nisko oraz Dyrektorom – PUP Piotrowi Rutynie, ZDP Zbigniewowi Lachowi i RCEZ Wacławowi Piędlowi a także sponsorom.

Na zakończenie turnieju, w ramach podziękowania, organizator Radny Andrzej Tofilski wręczył pamiątkowe statuetki osobom zaangażowanym w przeprowadzenie Memoriału.

Wyniki:

Najlepszy zawodnik – Marcin Pliżga (Nadleśnictwo Kolbuszowa)

Najlepszy broniący – Łukasz Hara (Leśnik Rudnik)

Najlepszy przyjmujący – Dawid Sobaszek RDLP Lublin)

Najlepszy blokujący – Marcin Rąpała (WP-Transfer)

Najlepszy rozgrywający – Kamil Zarewicz (Fachowiec Stalowa Wola)

Najlepszy atakujący – Przemysław Skrajnowski (RDLP Lublin)

Kolejność drużyn:

1. Fachowiec Stalowa Wola
  2. Nadleśnictwo Kolbuszowa
  3. WP-Transfer
  4. RDLP Lublin