W dniu 9 czerwca 2018 r. na stadionie sportowym w Krzeszowie odbyły się X Powiatowe Zawody Sportowo – Pożarnicze Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych 2018.

W zawodach brało udział dziewięć Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych, w tym trzy drużyny dziewczęce i sześć chłopięcych. Wśród dziewcząt konkurowały ze sobą drużyny z Krzeszowa, Harasiuk i Bielin, a wśród chłopców drużyny z Krzeszowa, Harasiuk, Jeżowego, Glinianki, Bielin i Łazor. Zawodnicy zmierzyli się ze sobą w następujących konkurencjach: musztra, ćwiczenie bojowe i sztafeta pożarnicza.

Podczas zawodów obecni byli przedstawiciele samorządów: Starosta Niżański Robert Bednarz, Burmistrz Gminy i Miasta Rudnik nad Sanem Waldemar Grochowski, Wójt Gminy Harasiuki Henryk Bździuch, Wójt Gminy Krzeszów Stanisław Nowakowski oraz Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Nisku bryg. Krzysztof Skrzypek. Ponadto zebrali się liczni przedstawiciele Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej oraz licznie zgromadzeni mieszkańcy i goście.

Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwała komisja sędziowska powołana przez Komendanta Powiatowego PSP w Nisku, której przewodniczącym był bryg. Ireneusz Szewczyk, za musztrę odpowiadał mł. bryg. Zbigniew Dudzik, za ćwiczenie bojowe mł. bryg. Andrzej Kołodziej, zaś za sztafetę odpowiedzialny był mł. bryg. Dariusz Przybysz.

Po zliczeniu punktów przez komisję sędziowską w Powiatowych Zawodach Sportowo – Pożarniczych MDP najwyższe wyniki uzyskały drużyny chłopięca i dziewczęca z Krzeszowa.

Wyniki konkurencji pożarniczych MDP prezentowały się następująco:

DRUŻYNY DZIEWCZĘCE

Glinianka – 79,02

Jeżowe – 75,88

Łazory – 69,3

Podsumowanie zawodów było także doskonałą okazją do przekazania sprzętu, jaki gmina Krzeszów zakupiła w ramach programu pomocy dla ochotniczych straży pożarnych, prowadzonego przez Ministerstwo Sprawiedliwości. W ramach dofinansowania w wysokości 25 tys. zł, jednostka OSP Krzeszów wzbogaciła się o dwie sztuki defibrylatorów i dwie torby medyczne. Przekazania sprzętu, w ręce druha naczelnika Mariana Parucha i towarzyszącej mu sekcji, dokonał Wójt Gminy Krzeszów Stanisław Nowakowski i Komendant Powiatowy PSP w Nisku bryg. Krzysztof Skrzypek.

Dodatkową atrakcją wydarzenia był występ grupy cheerleaderek „Constellatio” oraz mażoretek działających przy Gminnym Ośrodku Kultury w Krzeszowie.

Zdjęcie: Malwina Szałęga www.sztafeta.pl (zdjęcie do wykorzystania tylko na stronie Powiatu Niżańskiego)

Więcej zdjęć na stronie: