Organizatorzy Dożynek Powiatu Niżańskiego – ULANÓW 2018 przygotowali dla uczestników dożynek wiele ciekawych konkursów. Wśród nich jest między innymi „Konkurs wieńca dożynkowego”, który ma na celu przede wszystkim kultywowanie oraz popularyzowanie najbardziej wartościowych, kulturowych tradycji naszego regionu. Dodatkowo będzie to dobry sposób na promowanie dorobku kulturowego polskiej wsi.

Z uwagi na to, że w ramach dożynek powiatowych odbywać się będą również dożynki diecezjalne połączone z obchodami 200-lecia Diecezji Sandomierskiej, wieńce biorące udział w dożynkach diecezjalnych będą brały udział w konkursie diecezjalnego wieńca dożynkowego.

Aby wziąć udział w konkursach:

1. diecezjalny konkurs wieńca dożynkowego – należy kartę zgłoszenia przesłać do dnia 10 sierpnia 2018 roku na adres: Stowarzyszenie Kulturalno-Społeczne „TRATWA” w Ulanowie, ul. Tadeusza Buli 8, 37 – 410 Ulanów, adres e-mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Informacja telefoniczna: Małgorzata Ślusarczyk, tel. (15) 841 54 08 w. 222

Spośród wieńców biorących udział w dożynkach diecezjalnych zostanie wyróżnionych przez Komisję Konkursową 10 wieńców.

2. powiatowy konkurs wieńca dożynkowego – należy kartę zgłoszenia przesłać do 10 sierpnia 2018 roku na adres: Starostwo Powiatowe w Nisku, Wydział Edukacji, Spraw Społecznych i Promocji, Plac Wolności 2, 37-400 Nisko, adres e-mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Informacja telefoniczna: Małgorzata Ślusarczyk, tel. (15) 841 54 08 w. 222

Kolejny przygotowany przez Powiat Niżański konkurs nosi nazwę „II Powiatowy Konkurs na Tradycyjny Produkt Kulinarny Powiatu Niżańskiego”. Jego zadaniem będzie wyłonienie tradycyjnych powiatowych produktów kulinarnych oraz promowanie społecznej aktywności mieszkańców wsi. Dzięki udziałowi w konkursie uczestnicy będą mogli zaprezentować szerszemu gronu odbiorców nie tylko bogate, ale i różnorodne lokalne tradycje kulinarne. Konkurs realizowany jest w ramach operacji „Promocja produktów tradycyjnych Powiatu Niżańskiego” (operacja realizowana jest na podstawie umowy nr OW-VI.052.8.27/2018 na realizację operacji w ramach Planu działania Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, Plan operacyjny na lata 2018-2019 zawartej w dniu 7 maja 2018 r. pomiędzy Województwem Podkarpackim, a Powiatem Niżańskim). Dodatkowymi Partnerami KSOW przy realizacji tej operacji są: Lokalna Grupa Działania Stowarzyszenie „Partnerstwo dla Ziemi Niżańskiej”, Gminne Centrum Kultury w Ulanowie oraz Stowarzyszenie Społeczno – Kulturalne „TRATWA”.

Więcej informacji o konkursie – link do art. na naszej stronie

Konkursy zostaną przeprowadzone podczas Dożynek Powiatu Niżańskiego na Obiekcie Rekreacyjno Sportowym „Błękitny San” – Stadion MKS RETMAN w Ulanowie.

Linki do regulaminów konkursowych:

1) Regulamin – Diecezjalny Konkurs Wieńca Dożynkowego

2) Regulamin – Powiatowy Konkurs Wieńca Dożynkowego

3) „II Powiatowy Konkurs na Tradycyjny Produkt Kulinarny Powiatu Niżańskiego”

Linki do kart zgłoszeniowych:

1) Diecezjalny Konkurs Wieńca Dożynkowego

2) Powiatowy Konkurs Wieńca Dożynkowego

3) „II Powiatowy Konkurs na Tradycyjny Produkt Kulinarny Powiatu Niżańskiego”.