Zarząd Powiatu Niżańskiego wychodząc naprzeciw lokalnym organizacjom podjął uchwałę, którą wprowadził procedurę udzielania pożyczek dla organizacji pozarządowych działających na terenie powiatu niżańskiego na realizację zadań współfinansowanych z funduszy ze źródeł zewnętrznych. Na ten cel w budżecie Powiatu Niżańskiego zabezpieczone zostały środki finansowe w kwocie 30 tys. zł na rok 2018.

Powiat Niżański niezmiennie wspiera inicjatywy organizacji pozarządowych w pozyskiwaniu środków z funduszy ze źródeł zewnętrznych, tym razem poprzez udzielanie nieoprocentowanych pożyczek na realizację projektów refundowanych. Pożyczka może być udzielona na okres realizacji projektu określony w umowie z instytucją finansującą projekt, ale nie może przekroczyć roku budżetowego. Zabezpieczenie pożyczki stanowi weksel własny in blanco wraz z deklaracją wekslową.

- Pożyczki z budżetu Powiatu Niżańskiego dla organizacji działających w sferze pożytku publicznego na realizację projektów refundowanych finansowanych ze środków pochodzących ze źródeł zewnętrznych stwarzają możliwość realizacji projektów przez organizacje pozarządowe mające siedzibę na terenie powiatu niżańskiego i realizujące projekty na tym terenie dla dobra społeczności powiatu niżańskiego. Zachęcam nasze organizacje do korzystania z tej możliwości – mówi Starosta Niżański Robert Bednarz.

Szczegóły na stronie Powiatu Niżańskiego pod linkiem: