W niedzielę 13 stycznia 2019 roku, w Hali Sportowej Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku, zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Zgodnie z tradycją odbyła się zbiórka pieniędzy oraz przygotowano część artystyczną i interesujące konkurencje sportowe, jak turniej piłki siatkowej i mecz piłki nożnej.

Interesującym punktem dnia był pojedynek w siłowaniu na rękę pomiędzy Starostą Niżańskim Robertem Bednarzem oraz Burmistrzem Gminy i Miasta Nisko Waldemarem Ślusarczykiem, który to pojedynek został profesjonalnie przygotowany przez Klub Siłaczy „Wiking” z Niska.

Część artystyczną przygotowały dzieci i młodzież z Niżańskiego Centrum Kultury „Sokół” w Nisku.

Przy okazji zorganizowanej po raz 27 Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy należy wspomnieć, że pomoc od Fundacji WOŚP, po raz kolejny już, otrzymał Oddział Dziecięcy Szpitala im. PCK w Nisku, który został doposażony w 10 nowych rozkładanych foteli i 3 leżanki, przeznaczone dla rodziców, których dzieci pozostają w leczeniu szpitalnym, a którzy chcą towarzyszyć maluchom w trakcie ich pobytu w szpitalu.

Zdjęcia:

- Kamila Brzezińska www.sztafeta.pl (zdjęcie do wykorzystania tylko na stronie i fb Powiatu Niżańskiego)

- SPZZOZ w Nisku