Dnia 18 maja 2019 r. w Hali Sportowej RCEZ w Nisku odbył się III Memoriał w Piłce Siatkowej Pamięci Bogdana Tofilskiego, Memoriał jest hołdem złożonym zmarłemu w lutym 2015 r. Wiceprzewodniczącemu Rady Miejskiej w Nisku. Radny Rady Powiatu Niżańskiego Andrzej Tofilski organizacją tego wydarzenia, już po raz trzeci, uczcił pamięć Brata. Patronat nad Memoriałem objął Starosta Niżański Robert Bednarz oraz Burmistrz Gminy i Miasta Nisko Waldemar Ślusarczyk.

Radny Andrzej Tofilski podziękował za pomoc w realizacji tego przedsięwzięcia, przekazując zaangażowanym przygotowane na tę okoliczność medale oraz grawery. Szczególne słowa wdzięczności skierował do Starosty Niżańskiego, który od trzech lat wspiera tę inicjatywę oraz do Burmistrza Gminy i Miasta Nisko. Środki na organizację turnieju przekazał także Burmistrz Gminy i Miasta Ulanów Stanisław Garbacz. Nagrody rzeczowe ufundowali: Członek Zarządu Powiatu Niżańskiego i Wiceprezes Podkarpackiego WZPN Karol Wołoszyn, Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Nisku Piotr Rutyna i Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Nisku Marek Pachla.

Doskonała współpraca z gospodarzem obiektu, Dyrektorem RCEZ w Nisku Wacławem Piędlem, pozwoliła na sprawne przeprowadzenie rozgrywek. Ponadto w wydarzeniu wzięli udział m. in.: Wicestarosta Niżański Adam Mach, Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Niżańskiego Magdalena Hasiak, Zastępca Burmistrza Gminy i Miasta Nisko Zbigniew Kotuła oraz Nadleśniczy Nadleśnictwa Kolbuszowa Bartłomiej Peret. Zmagania uczestników turnieju obserwowała rodzina Śp. Bogdana: Roman Tofilski (ojciec), Irena Tofilska (żona) oraz Bartosz Tofilski (syn).

Przybyli goście oraz drużyny rozgrywające, głośnymi oklaskami dla Śp. Bogdana, przesłali do nieba pozdrowienia prosto z serca. Następnie Burmistrz Waldemar Ślusarczyk dokonał uroczystego otwarcia Memoriału, wspominając wieloletnią, cenną dla Gminy i Miasta Nisko współpracę z Bogdanem Tofilskim. Tuż przed rozpoczęciem rozgrywek, reprezentacja drużyn udała się na grób Śp. Bogdana, gdzie zapaliła znicz pamięci oraz złożyła wiązankę kwiatów.

W turnieju wzięło udział 140 zawodników w 10 drużynach. W finale wystąpili zwycięzcy grup: AKS Orkan Nisko i ALS Leśnik Rudnik. W meczu o III miejsce wystąpiły drużyny, które zajęły drugie miejsce w grupach: RDLP Lublin i PHU Sarzyna. Po zaciętej walce 2:1 zwyciężyła drużyna ALS Leśnik Rudnik. Trzecie miejsce zajęła drużyna RDLP Lublin, wygrywając z Sarzyną 2:0.

Najlepsi zawodnicy turnieju otrzymali statuetki, natomiast wszystkie drużyny okazałe puchary ufundowane przez Gminę i Miasto Nisko oraz Gminę i Miasto Ulanów, a także piłki do gry w piłkę siatkową ufundowane przez Powiat Niżański, które wręczał Starosta Robert Bednarz oraz Irena Tofilska. Na zakończenie zabrał głos Starosta, dziękując organizatorom oraz uczestnikom turnieju za udział w tak ważnej inicjatywie i pasjonującą grę.

Liczba 22 rozegranych meczy oraz 140 profesjonalnych zawodników, którzy na turniej memoriałowy przyjechali zarówno z Podkarpacia, jak i województwa lubelskiego, wskazuję na skalę tego przedsięwzięcia. Okazuje się, że poprzez sport można nie tylko zintegrować i umocnić więź między drużynami, ale też wyrazić wielość uczuć, emocji i wzruszeń, towarzyszących realizacji wydarzenia poświęconego pamięci Bogdana Tofilskiego, pozostającego w myślach i sercach rodziny oraz niżańskiej społeczności.

Kolejność drużyn:

1. Leśnik Rudnik
  2. Orkan Nisko
  3. RDLP Lublin
  4. PHU Sarzyna
  5. Fachowiec Stalowa Wola
  6. BHP Stella Stalowa Wola
  7. Konzbud Stalowa Wola
  8. GOK Trzydnik Duży
  9. Wiklina Rudnik
  10. Nadleśnictwo Kolbuszowa.

Wyniki: