Początek czerwca był doskonałą okazją do spotkań Starosty Niżańskiego Roberta Bednarza z małymi mieszkańcami naszego Powiatu, z okazji przypadającego na dzień 1 czerwca Dnia Dziecka.

Starosta i Przewodniczący Rady Powiatu Niżańskiego Sylwester Daśko, w tym szczególnym czasie, odwiedzili dzieci niepełnosprawne ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Rudniku nad Sanem. Z okazji swojego święta dzieci otrzymały z rąk Starosty prezenty zwiększające ich bezpieczeństwo, w tym kamizelki, odblaski, worki, światełka, itp., które – jak powiedział Starosta, będą szczególnie przydatne dzieciom podczas wakacji, aby mogły zwiększyć swoje bezpieczeństwo na drodze.

Przewodniczący Rady przekazał na rzecz dzieci z przedszkola w rudnickim SOSW zabawki, dzieląc się przez to maskotkami, grami, klockami i innymi przedmiotami, które sprzedaje na co dzień w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.

Starosta pamięta o wszystkich dzieciach, i tak, jak co roku, zgodnie z tradycją, odwiedził również dzieci chore, przebywające w tym czasie na Oddziale Dziecięcym Szpitala Powiatowego im. Polskiego Czerwonego Krzyża w Nisku. Złożył najmłodszym pacjentom najlepsze życzenia, życząc im w szczególności szybkiego powrotu do zdrowia, dużo uśmiechu i radości. Dzięki władzom Powiatu Niżańskiego, wszyscy mali pacjenci otrzymali z rąk Starosty i p.o. Dyrektora Szpitala Romana Ryznara, drobne upominki, dzięki którym dzieci będą się czuć bezpiecznie w drodze do szkoły, przedszkola czy do domu.

Starosta i Przewodniczący Rady, uczestniczyli również w licznych Piknikach zorganizowanych z okazji Dnia Dziecka, jak np. w Pikniku w Starym Narcie, w Hucie Deręgowskiej czy w Kończycach. Starosta odwiedził także, m.in., dzieci w przedszkolu w Starym Narcie.

Uroczyste podsumowanie II Powiatowego Konkursu Plastycznego „Podkarpacie – mnie ta ziemia od innych droższa” w Przedszkolu Gminnym w Krzeszowie, było również okazją do spotkania z najmłodszym mieszkańcami Powiatu Niżańskiego. Obecny na uroczystości Starosta wysłuchał recytowanych wierszy i wykonania piosenek przygotowanych przez pierwszaków, wręczył nagrody laureatom oraz złożył na ich ręce życzenia dla wszystkich najmłodszych mieszkańców Powiatu. Podczas spotkania i rozmów, dzieci mogły wziąć udział w zabawach konkursowych dla nich przygotowanych i tym samym wygrać dodatkowo nagrody z logo Powiatu.

„- W tym szczególnym okresie mamy okazję spotkać się z najmłodszymi mieszkańcami naszego Powiatu, złożyć im życzenia i obdarować drobnymi upominkami. Reakcja wszystkich dzieci zawsze jest spontaniczna, radosna i pełna szczerości, dlatego też warto poświęcić czas na spotkania z dziećmi, czy to w szkołach, czy na oddziale dziecięcym Szpitala lub w innych instytucjach, w których przebywają. Dzieci doceniają takie drobne gesty ze strony osób dorosłych, co niewątpliwie sprawia wszystkim ogromną radość.” – mówi Starosta Niżański Robert Bednarz.

Zdjęcia: Starostwo Powiatowe w Nisku