W niedzielę 26 lutego 2017 r. zorganizowano po raz pierwszy na terenie Garnizonu Nisko Bieg „Tropem Wilczym – Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych".

Głównym organizatorem Biegu był 16 Tczewski Batalion Saperów, dowodzony przez mjr Radosława Podolskiego, zaś współorganizatorami byli: 3 Batalion Inżynieryjny im. ppłk Rudolfa Matuszka, dowodzony przez ppłk Zbigniewa Drożdżewskiego i 3 Kompania Regulacji Ruchu pod dowództwem por. Grzegorza Kondeusza.

Jest to już V edycja ogólnopolskiego biegu, którego główną ideą jest oddanie hołdu żołnierzom polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego, działającego w latach 1944 - 1963.

Bieg „Tropem Wilczym” to wydarzenie o zasięgu ogólnopolskim.

W Nisku, uczestniczyło w nim 30 osób, w tym 7 żołnierzy oraz 23 osoby cywilne. Uczestnikiem Biegu był m.in. Komendant WKU w Nisku ppłk Leszek Stępień.

Zmagania uczestników biegowej imprezy obserwował Starosta Niżański Robert Bednarz i p.o. Komendant Powiatowy Policji w Nisku mł. insp. Janusz Śnios, którzy wręczyli uczestnikom Biegu pamiątkowe upominki: koszulki z nadrukiem wizerunków Żołnierzy Wyklętych, okolicznościowe medale i dyplomy.

Dystans Biegu – 1963 metry, to dystans symboliczny, który upamiętnia rok śmierci ostatniego żołnierza wyklętego Józefa Franczaka o pseudonimie „Laluś”.

Zdjęcia:

Kinga Górecka – www.sztafeta.pl (zdjęcia do wykorzystania tylko przez Powiat Niżański)