W niedzielę 5 marca 2017 r., w Cholewianej Górze, świętowano 5-lecie Klubu Młodego Strażaka. Jubileusz ten był nie tylko okazją do podsumowania działalności, której od zawsze przyświecało hasło: RAZEM DLA SIEBIE I DLA WAS, ale i okazją do złożenia podziękowań wszystkim tym, którzy wspierali, bądź w dalszym ciągu wspierają placówkę, w dążeniu do wciąż nowych celów.

Na wstępie spotkania wspominano sam początek powstania Klubu, kiedy to Ochotnicza Straż Pożarna w Cholewianej Górze wyszła z inicjatywą zorganizowania, dla mieszkańców wsi, przestrzeni przeznaczonej do spędzania czasu wolnego, a grupa młodzieży, z prawdziwym entuzjazmem, zajęła się realizacją tego przedsięwzięcia.

Podczas niedzielnej uroczystości, w wielkim skrócie, Justyna Delekta – opiekunka świetlicy i Michał Wasyliszyn – prezes Stowarzyszenia Klubu Młodego Strażaka, przedstawili kilka faktów związanych z Klubem, którego oficjalne otwarcie odbyło się 18 lutego 2012 r. Przybyli na uroczystość goście, mogli zobaczyć specjalnie na tę okazję przygotowaną prezentację multimedialną, wystawę zdjęć i prac wykonanych przez dzieci, a także panie z grupy 40+. Każda z tych atrakcji dokumentowała wiele kulturalno-edukacyjnych plenerów, warsztatów i wykładów. Podkreślono z dumą, że to wszystko trwa do dziś, a Klub stał się bliski wielu osobom, szczególnie dzieciom, które z radością biorą udział we wszystkich organizowanych wydarzeniach.

Na uroczystości 5-lecia Klubu Młodego Strażaka w Cholewianej Górze obecny był Starosta Niżański Robert Bednarz, który podziękował wszystkim zaangażowanym w funkcjonowanie placówki za ich pracę i poświęcony czas, oraz złożył życzenia wielu sukcesów i satysfakcji z wykonywanej pracy na rzecz rozwoju edukacji i kultury.

Starosta wręczył prowadzącym spotkanie pamiątkowy grawerton oraz przekazał okolicznościowe kubki, które były świetnym prezentem dla przybyłych gości.

Zdjęcia: KMS w Cholewianej Górze