19 maja 2017 roku, w Publicznej Szkole Podstawowej Nr 1 w Nisku, odbył się VI Powiatowy Konkurs Ortograficzny  „O Złote Pióro Starosty".

Z zadaniami ortograficznymi zmierzyło się 21 uczniów ze szkół podstawowych wszystkich siedmiu gmin powiatu niżańskiego.

Zwycięzcą została Aleksandra Haduch – uczennica klasy VI Zespołu Szkół nr 3 w Nisku  i to ona zdobyła główną nagrodę – pióro z wygrawerowanym napisem „Mistrz Ortografii” oraz inne nagrody rzeczowe.

Drugie miejsce zajęła Oliwia Głowińska z Zespołu Szkół nr 3 w Nisku, zaś na III uplasował się Filip Wróbel z Publicznej Szkoły Podstawowej w Harasiukach.

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy, a nauczyciele podziękowania.

Konkurs odbył się pod patronatem Starosty Niżańskiego Roberta Bednarza, który osobiście wręczył uczestnikom i zwycięzcom konkursu nagrody i upominki, ufundowane przez Powiat Niżański.

Organizatorem konkursu była dyrektor PSP nr 1 w Nisku – Pani Beata Żak, a opiekunem merytorycznym Pani Małgorzata Marciniec – polonistka PSP nr 1 w Nisku.

Fot. PSP nr 1 w Nisku