6 czerwca 2018 r. w Regionalnym Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku odbyła się kolejna edycja konkursu „Młody Elektryk”. Konkurs był skierowany do młodzieży szkół gimnazjalnych. Celem konkursu było upowszechnienie wśród młodzieży wiedzy z zakresu elektrotechniki i zachęcenie do kształcenia w zawodzie elektryka, energetyka i elektromechanika. Konkurs składał się z etapu pisemnego oraz praktycznego.

Nagrody ufundowane przez Powiat Niżański i PGE Dystrybucja S.A. Odział w Rzeszowie. wręczali Starosta Niżański Robert Bednarz oraz dyrektor rzeszowskiego oddziału PGE Dystrybucja S.A. Czesław Frączek.

Na zakończenie konkursu Starosta, Dyrektor PGE Dystrybucja S.A. Odział w Rzeszowie oraz Dyrektor RCEZ w Nisku Wacław Piędel, podsumowali konkurs i zachęcali jego uczestników, do kształcenia się w zawodach elektrycznych, wskazując na zalety tego zawodu.

Patronat nad konkursem objęli Starosta Niżański Robert Bednarz i PGE Dystrybucja S.A. Odział w Rzeszowie.

Tekst i zdjęcia: RCEZ Nisko