Dzień zakończenia kolejnego roku wytężonej pracy i wysiłku w szkołach rozpoczął oczekiwane przez wszystkich wakacje. W uroczystościach zakończenia roku szkolnego w szkołach prowadzonych przez Powiat Niżański, jak co roku, wzięli udział przedstawiciele władz samorządowych naszego Powiatu.

W Liceum Ogólnokształcącym i Regionalnym Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku w uroczystościach uczestniczył Starosta Niżański Robert Bednarz, odpoczynku na czas wakacji w Zespole Szkół w Jeżowem życzył Przewodniczący Rady Powiatu Niżańskiego Sylwester Daśko, natomiast Wicestarosta Adam Mach reprezentował Powiat w Zespole Szkół oraz w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Rudniku nad Sanem.

Uroczystości poprzedziły Msze Św., po których odbyły się oficjalne zakończenia i rozdanie świadectw.

W przemówieniach, skierowanych do uczniów i nauczycieli, nie zabrakło wielu ciepłych słów i życzeń. Starosta Niżański Robert Bednarz oraz przedstawiciele Powiatu gratulowali młodzieży wyników w nauce, osiągniętych sukcesów w licznych konkursach i olimpiadach, dziękując także nauczycielom i pracownikom oświaty za trud włożony w pracę dydaktyczną i wychowawczą.

Wyróżniający się uczniowie otrzymali świadectwa z wyróżnieniem, pamiątkowe dyplomy za aktywność, pracę w Samorządzie Uczniowskim, reprezentowanie szkoły w zawodach sportowych, nagrody książkowe ufundowane przez Radę Rodziców oraz dyplomy, certyfikaty, które zdobyli uczestnicząc w licznych konkursach i olimpiadach przedmiotowych.

Uczniom, nauczycielom przedstawiciele Powiatu życzyli wspaniałego wypoczynku, słonecznych dni, aby rozpoczynające się wakacje były pełne wspaniałych przygód, spotkań z ciekawymi ludźmi, były bezpieczne i dostarczyły wszystkim wielu niezapomnianych wrażeń.

Zdjęcia: RCEZ Nisko, LO Nisko, ZS Jeżowe, ZS Rudnik nad Sanem