27 października br. w Gminnym Centrum Kultury odbył się koncert laureatów Powiatowego Festiwalu Piosenki Dziecięcej.

Powiatowy Festiwal Piosenki Dziecięcej od wielu lat cieszy się dużą popularnością. Jest to cykliczna impreza skierowana do dzieci i młodzieży szkolnej z terenu powiatu niżańskiego, która ma na celu propagowanie kultury muzycznej wśród dzieci, promocję młodych wykonawców biorących udział w konkursie oraz popularyzację piosenek dziecięcych.

Koncert połączony był z wręczeniem nagród i dyplomów. Nagrody ufundowane m.in. przez Powiat Niżański wręczali: Wicestarosta Adam Mach i Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Niżańskiego Magdalena Hasiak.

Tegorocznymi zwycięzcami Festiwalu zostali:

- w kategorii I (dzieci do 6-ciu lat):

I miejsce – Kinga Ładosz

II miejsce – Milena Reichert

III miejsce – Urszula Wór

Wyróżnieni zostali: Mateusz Bednarski, Julia Szempruch, Maja Sztaba i Julia Ramocka.

- w kategorii II (dzieci  kl. I – III):

I miejsce – Klaudia Kołpa

II miejsce – Olivia Gancarz

III miejsce – Oliwia Maziarz

Wyróżnieni zostali: Adrian Niemiecki, Magdalena Drąg i Tomasz Barwa.

- w kategorii III (dzieci kl. IV – VI):

I miejsce – Weronika Fedan

II miejsce – Oliwia Sarnikowska

III miejsce – Anastazja Gendera

Wyróżnione zostały: Otylia Pachla i Ewa Jaskot.

- w kategorii IV (dzieci kl. VII – VIII):

I miejsce – Julia Frąk

II miejsce – Julia Magdziak

III miejsce – Anna Bąk

Wyróżnieni zostali:  Jagoda Szczębara, Karolina Muskała, Eliza Nagier, Sandra Smutek i Maya Kowalski.

Zdjęcia: GCK Ulanów