dopalacze

Tym razem, w ramach projektu realizowanego przez Powiat Niżański „Razem bezpieczniej na terenie powiatu niżańskiego”, dofinansowanego w 2017 roku z rządowego „Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2016 i 2017”, koordynowanego przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, uczniowie RCEZ w Nisku wybrali się na szlaki rowerowe.

Pierwszym szlakiem był Szlak Czterech Kultur wiodący z Krzeszowa do Kuryłówki, na który wybrała się klasa 2T. Nazwa tego szlaku jest związana z położeniem na nim obiektów sakralnych, związanych z czterema obrządkami religijnymi, wiodącymi w dawnej Rzeczpospolitej: trzema odłamami chrześcijaństwa - katolicyzmem, prawosławiem i kościołem unickim (wyznaniem grekokatolickim) oraz z dziedzictwem żydowskim.

Kolejnym szlakiem, jaki pokonali uczniowie klasy 3T/1 i 1A/2, jest Roztoczański Szlak Rowerowy. Szlak Roztoczański prowadzi przez ciekawe tereny, lasy, pola i miejscowości z wieloma obiektami krajoznawczymi. Łączy najciekawsze miejscowości turystyczne takie jak Zwierzyniec, Krasnobród i okolice Suśca.

Wyjazdy na szlaki rowerowe zostały poprzedzone szkoleniem: Bezpieczeństwo rowerzystów w ruchu drogowym.

Celem tych wyjazdów było inicjowanie wspólnych działań aktywizujących uczniów RCEZ w Nisku w obszarze bezpieczeństwa i porządku publicznego, w szczególności ograniczenie dostępu do narkotyków, środków zastępczych i nowych substancji psychoaktywnych tzw. dopalaczy oraz alkoholu dla osób niepełnoletnich