Gimnazjaliści z powiatu niżańskiego i stalowowolskiego spotkali się po raz trzeci na zorganizowanym przez Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku konkursie „Młody Elektryk".

Młodzież uczestnicząca w Konkursie musiała zmierzyć się z zadaniami w dwóch etapach: części teoretycznej-testowej i części praktycznej, w której łączyli układy oświetleniowe. Takie działania mają na celu wzbudzenie zainteresowania wśród młodzieży tematyką techniczną – wyjaśnia nauczyciel Tomasz Andreasik, jeden z organizatorów Konkursu.

Komisja w składzie: Tomasz Andreasik, Marian Chrapko i Andrzej Habigier ogłosiła zwycięzców Konkursu. Najlepszy okazał się Jakub Porcja, drugie miejsce zdobył Maciej Ostolski a trzecie Dominik Nicałek – wszyscy chłopcy to uczniowie niżańskiego Gimnazjum nr 1.

Uczestnicy i laureaci otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Starostę Niżańskiego Roberta Bednarza.