zdjęcie

W dniu 21 września 2018 r. w auli Liceum Ogólnokształcącego w Nisku odbyło się spotkanie inaugurujące realizację przez Powiat Niżański projektu „Razem bezpieczniej na terenie powiatu niżańskiego – etap II”, który został dofinansowany w 2018 roku z rządowego „Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018 i 2020”, koordynowanego przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.

W ramach projektu zaplanowano wiele szkoleń z pierwszej pomocy przedmedycznej dla uczniów, pracowników szkół i starostwa powiatowego, dla dzieci niepełnosprawnych, dla strażaków ochotników. W projekt wpisuje się również Turniej wiedzy z pierwszej pomocy dla osób niepełnosprawnych dla 10 ośrodków kształcenia specjalnego z województwa podkarpackiego, działania dla wychowanków i wychowawców z Domu Dziecka, szereg warsztatów, pogadanek dla dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów mających poprawić ich bezpieczeństwo jako uczestników ruchu oraz uświadomić im zagrożenia.

Zaplanowane akcje mające na celu propagowanie aktywnego i bezpiecznego spędzania czasu z dala od przestrzeni internetowej, bez używek, kampanie informacyjne mające na celu pokazanie młodzieży przez rówieśników jak można się uzależnić, jakie mogą być skutki i konsekwencje uzależnienia. W ramach projektu zaplanowano m. in. zakup materiałów odblaskowych oraz zakup defibrylatora AED.

- Dzięki pozyskaniu kwoty 100.000 zł na realizację II etapu projektu „Razem bezpieczniej na terenie powiatu niżańskiego” Powiat Niżański ma możliwość zorganizowania dla zainteresowanych uczniów, nauczycieli bezpłatnych szkoleń z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej, przekazania mieszkańcom materiałów odblaskowych, tak ważnych dla poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego – powiedział Starosta Niżański Robert Bednarz.