Powiatowego Turnieju Piłki Siatkowej o Puchar Starosty Niżańskiego

rozgrywanego w dniu 14 kwietnia 2018 r.

Mecze rozgrywane będą w 3 grupach: A, B, C

Grupa A i B        mecze rozgrywane w Zespole Szkół w Jeżowem im. ks. Stanisława Staszica

Grupa C              mecze rozgrywane w budynku  Gimnazjum w Jeżowem

PÓŁFINAŁY I FINAŁ w Zespole Szkół w Jeżowem im. ks. Stanisława Staszica

Zespoły rozegrają mecze w grupach każdy z każdym - do dwóch wygranych setów. (do 25 punktów z przewagą dwóch punktów.)

O kolejności w grupie decyduje:

1. ilość zdobytych punktów,
  2. lepszy stosunek małych punktów (zdobytych do straconych)

PUNKTACJA:

ZWYCIĘSTWO :         2:0     3 pkt.               2:1     2 pkt.

PORAŻKA :            0:2     0 pkt.                1:2     1 pkt.

Półfinały.

W półfinałach grają zwycięzcy grup +drużyna z 2 miejsca z najlepszym dorobkiem  wg. schematu:

Jeśli będzie to drużyna

(najlepsza z 2 miejsca)

PÓŁFINAŁ I

PÓŁFINAŁ II

2A

1B - 2A

1A - 1C

2B

1C - 2B

1A - 1B

2C

1A - 2C

1B - 1C

Zwycięzcy półfinałów rozegrają spotkanie o 1 miejsce, przegrani rozegrają spotkanie o 3 miejsce.

Rozgrywki przeprowadzone będą zgodnie z przepisami PZPS. Zespół musi się składać z minimum 6 zawodników. Tylko w przypadku kontuzji istnieje możliwość kontynuowania gry w składzie 5-cio osobowym.

Udział w danym meczu zawodnika nieuprawnionego powoduje v.o. 2:0 /25:0; 25:0/ na korzyść przeciwnika. Obowiązuje czas i miejsce podane kapitanom drużyn. Drużyna, która w ciągu 15 minut od wyznaczonego czasu nie stawi się do gry przegrywa walkowerem /zero punktów/.

Za rzeczy zaginione w czasie rozgrywek Organizatorzy nie odpowiadają.

Drużyny ubezpieczają się na własny koszt. W wypadku rezygnacji drużyny z rozgrywania meczów (w trakcie trwania turnieju) zawodnicy w/w drużyny zostaną pozbawieni możliwości grania w kolejnych edycjach tych rozgrywek.

Istnieje możliwość dopisania zawodników do listy przed rozpoczęciem rozgrywek (po weryfikacji przez organizatora).

W turnieju nie mogą brać udziału osoby, które były zgłoszone do rozgrywek seniorskich PZPS po 1 stycznia 2017 r.

O innych sprawach nie ujętych regulaminem decydują Organizatorzy

Grupa A                           Grupa B

1. Gimnazjum Rudnik                   Anet Team
  2. Zarzecze Volley                        Leśnik Rudnik
  3. Volley Groble                            Expres Bus Stróża

Kolejność spotkań (przybliżona godzina rozpoczęcia  meczu):

1. 1A - 2A - 9.00
  2. 1B - 2B - 9.45
  3. 1A - 3A - 10.30
  4. 1B - 3B -  11.15
  5. 2A - 3A - 12.00
  6. 2B - 3B - 12.45

Grupa C

1. Młode Wilki Nisko
  2. Łajba Irka Nisko
  3. Wiklina Rudnik

Kolejność spotkań:

1. 1C – 2C -   00
  2. 1C – 3C -   45
  3. 2C – 3C - 10.45

Oficjalne rozpoczęcie turnieju godz. 8.30 w Zespole Szkół w Jeżowem. Przewidywane zakończenie turnieju i wręczenie nagród ok. godz. 17.00 w Zespole Szkół w Jeżowem.