Informujemy, że w Powiatowym Urzędzie Pracy w Nisku trwają nabory wniosków o zorganizowanie prac interwencyjnychwniosków o zorganizowanie stażu dla osób niepełnosprawnych zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Nisku, jako poszukujący pracy niepozostający w zatrudnieniu, w ramach limitu środków PFRON na rehabilitację zawodową osób niepełnosprawnych.

Szczegóły na stronie Powiatowego Urzędu Pracy w Nisku:

Uczniowie klas ósmych szkół podstawowych mieli okazję zapoznać się z ofertą edukacyjną szkół ponadpodstawowych Powiatu Niżańskiego.  26 kwietnia br. dwie niżańskie szkoły ponadpodstawowe dla których organem prowadzącym jest Powiat Niżański otworzyły swoje drzwi dla swoich potencjalnych nowych uczniów.

Wspaniały i wyjątkowy Jubileusz 100-lecia swoich urodzin 25 kwietnia br. obchodził Pan Eugeniusz Zwolak – mieszkaniec Gminy Ulanów. W tym szczególnym dniu, dostojnego Jubilata odwiedzili: Starosta Niżański Robert Bednarz, Burmistrz Gminy i Miasta Ulanów Stanisław Garbacz, Przewodniczący Rady Miejskiej w Ulanowie Wacław Piędel, Wiceprzewodnicząca Barbara Wójcik, nowo wybrana Radna Rady Miejskiej w Ulanowie Barbara Madej oraz Zastępca Kierownika Urzędu Stanu Cywilnego w Ulanowie Anna Konior. W tej wzruszającej uroczystości towarzyszyła Jubilatowi również najbliższa rodzina.

24 kwietnia br. w Urzędzie Gminy i Miasta Nisko podpisano umowę na dofinansowanie zadania pod nazwą „remont cmentarza wojennego z I wojny światowej w miejscowości Zarzecze Podborek”. Umowę podpisali: Starosta Niżański Robert Bednarz, Wicestarosta Adam Mach przy kontrasygnacie Skarbnika Powiatu Marii Bednarz oraz Burmistrz Gminy i Miasta Nisko Waldemar Ślusarczyk i Skarbnik Dorota Urban.

Dnia 6 maja 2024 r. odbyła się I Sesja Rady Powiatu Niżańskiego, inaugurująca kadencję 2024 – 2029. Posiedzenie rozpoczęło się odśpiewaniem hymnu Rzeczypospolitej Polskiej.

Po złożeniu ślubowania, radnymi Rady Powiatu Niżańskiego VII kadencji, liczącej 19 radnych, zostali: Robert Bednarz, Błażej Borowiec, Łukasz Chamot, Sylwester Daśko, Justyna Delekta, Alicja Habuda-Cichoń, Magdalena Hasiak, Tomasz Karaś, Jan Kowal, Małgorzata Kuś, Dariusz Łebko, Adam Mach, Roman Pokora, Józef Sroka, Benedykt Sudoł, Lucjan Tabasz, Andrzej Tofilski, Gabriel Waliłko i Karol Wołoszyn.