Pod koniec kwietnia br. Starosta Niżański Robert Bednarz i Wicestarosta Adam Mach, w obecności Dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Nisku Marty Ciosmak, podpisali umowy na dofinansowanie zadań z zakresu sportu, kultury, turystyki i rekreacji osób niepełnosprawnych ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Booktalking, to krótkie zareklamowanie książki oraz dzielenie się ze słuchaczami swoim entuzjazmem do książek i zachęcanie do czytania ich dla przyjemności. Finał konkursu powiatowego odbył się 24 kwietnia br. w Bibliotece Pedagogicznej w Tarnobrzegu Filia w Nisku. W konkursie brało udział 15 uczestników, ze szkół z terenu powiatu niżańskiego, w dwóch kategoriach wiekowych: klasy I –IV oraz klasy V-VIII.  Komisja konkursowa w składzie Iwona Nemeczek – Dyrektor Biblioteki Miejskiej w Nisku - przewodnicząca, Halina Wiącek – nauczyciel - bibliotekarz w RCEZ w Nisku  oraz Małgorzata Zaręba – nauczyciel - bibliotekarz Biblioteki Pedagogicznej Filii w Nisku, po obejrzeniu wszystkich prezentacji przyznała nagrody ufundowane przez Starostę Niżańskiego i Burmistrza Gminy i Miasta Nisko.

Informujemy, że w Powiatowym Urzędzie Pracy w Nisku trwają nabory wniosków o zorganizowanie prac interwencyjnychwniosków o zorganizowanie stażu dla osób niepełnosprawnych zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Nisku, jako poszukujący pracy niepozostający w zatrudnieniu, w ramach limitu środków PFRON na rehabilitację zawodową osób niepełnosprawnych.

Szczegóły na stronie Powiatowego Urzędu Pracy w Nisku:

Uczniowie klas ósmych szkół podstawowych mieli okazję zapoznać się z ofertą edukacyjną szkół ponadpodstawowych Powiatu Niżańskiego.  26 kwietnia br. dwie niżańskie szkoły ponadpodstawowe dla których organem prowadzącym jest Powiat Niżański otworzyły swoje drzwi dla swoich potencjalnych nowych uczniów.

Wspaniały i wyjątkowy Jubileusz 100-lecia swoich urodzin 25 kwietnia br. obchodził Pan Eugeniusz Zwolak – mieszkaniec Gminy Ulanów. W tym szczególnym dniu, dostojnego Jubilata odwiedzili: Starosta Niżański Robert Bednarz, Burmistrz Gminy i Miasta Ulanów Stanisław Garbacz, Przewodniczący Rady Miejskiej w Ulanowie Wacław Piędel, Wiceprzewodnicząca Barbara Wójcik, nowo wybrana Radna Rady Miejskiej w Ulanowie Barbara Madej oraz Zastępca Kierownika Urzędu Stanu Cywilnego w Ulanowie Anna Konior. W tej wzruszającej uroczystości towarzyszyła Jubilatowi również najbliższa rodzina.