W Urzędzie Gminy i Miasta w Rudniku nad Sanem, w dniu 19 marca br. podpisano umowę na dofinansowanie prac konserwatorskich i restauratorskich kapliczki znajdującej się przy ul. Sandomierskiej na terenie Gminy i Miasta Rudnik nad Sanem w ramach. Na realizację tego zadania Gmina i Miasto Rudnik otrzymała środki od Powiatu Niżańskiego w ramach 2 Edycji Rządowego Programu Odbudowy Zabytków. Umowę podpisali: Starosta Niżański Robert Bednarz, Wicestarosta Adam Mach, Burmistrz Gminy i Miasta Rudnik nad Sanem Waldemar Grochowski, przy kontrasygnacie Skarbnika Gminy Grażyny Reichert.

Dzięki temu dofinansowaniu kapliczka przy ul. Sandomierskiej w Rudniku nad Sanem zostanie odnowiona. Planowane prace w ramach dotacji to: prace przy ścianach zewnętrznych – wykonanie izolacji przeciwwilgociowej pionowej, usunięcie uszkodzonych elementów i wykonanie uzupełnień tynków, malowanie wraz z zabezpieczeniem dolnych partii obiektu i ukształtowanie terenu wokół pozwalającego na odpływ wód opadowych, prace rozbiórkowe, uzupełnienie deskowania i wykonanie nowego pokrycia dachowego, prace obejmą również wnętrze kapliczki gdzie renowacji zostanie poddana posadzka i ściany wewnętrzne.

Koszt realizacji zadania wynosi 100 884,78 zł. Na realizację tego zadania Powiat Niżański przeznaczył 71 450 zł (w tym: środki z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków Edycja 2 – 70 000 zł). Pozostałą kwotę na realizację ww. zadania, tj. 29 434,78 zł pochodzić będzie z budżetu Gminy i Miasta Rudnik nad Sanem.

- Cieszy fakt, że jako Powiat przeznaczamy środki finansowe pochodzące z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków, na realizację kolejnego już zadania, obejmującego prace konserwatorskie i restauratorskie, na terenie Gminy i Miasta Rudnik nad Sanem, Dziękuję Panu Burmistrzowi Waldemarowi Grochowskiemu i Gminie i Miastu Rudnik nad Sanem za podejmowanie działań w zakresie ochrony zabytków. Gratuluję realizowanej inicjatywy i pozyskania dofinansowania na ten cel – mówi Starosta Niżański Robert Bednarz.

Zdjęcie: www.rudnik.pl